Citroen yenilenen ticari araç modellerini Türkiye’de satışa çıkardı

AA

Citroen’in yeni logosunun ilk kez kullanıldığı Berlingo Kombi, Berlingo Van, Spacetourer, Jumpy Panelvan ve Jumper’dan oluşan hafif ticari ürün gamı yenilendi.

Marka, yenilenen ticari araç modellerini ülkemizde satışa çıkardı.

Hem dış hem de iç tasarımı yenilenen, teknolojik ve güvenlik donanımları artırılan yeni modellerin tamamında artık otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor.

Yeni Citroen hafif ticari araç modelleri neler sunuyor

Markanın hafif ticari araç pazarındaki oyuncusu Yeni Berlingo Kombi, 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçeneklerine sahip.

Feel, Feel Bold donanım seçenekleriyle satışa sunulan Berlingo Van ise, otomatik vites opsiyonu da olan 100 ve 130 HP gücündeki 1.5 litrelik BlueHDi motorla yollara çıkıyor.

Spacetourer ise dizel motoru ve otomatik şanzımanıyla artık tek paket olarak sunuluyor.

Yeni Jumpy Panelvan otomatik şanzıman opsiyonu ve iki farklı güç alternatifiyle sunuluyor. Yeni Jumper ise 13 ve 15 metreküplük yükleme alanı, 3,5 ile 4,2 ton arasında değişen taşıma kapasitesiyle öne çıkıyor.

2.2 litrelik BlueHDi motoru iki farklı güç seçeneği ile satılan yeni Jumper’da EAT8 otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Citroen Genel Müdürü Selen Alkım, yenilenen ticari modellerle birlikte Citroen’in her segmentte bir ürün gamına sahip olduğunu belirtti.

Alkım, ticari araç segmentinin Citroen için çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Toplam pazarın yüzde 22’sini ticari araçlar oluştururken, bizim satışlarımızın ise yüzde 28’i ticari araç modellerinden geliyor. Yenilenen ürün gamımızla iddiamızı daha da güçlendiriyoruz.

Zaten 2023 yılında pazarın en fazla büyüyen hafif ticari araç markası olarak bu iddiamızı somutlaştırmış olduk. Citroen, özellikle sunduğu konfor ile rakiplerinden ayrışan bir marka.

Geçtiğimiz yıl 17 bin adet hafif ticari araç satışı gerçekleştirdik ve ‘Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası’ olarak 2023’ü geride bıraktık.

2024 yılında segmentteki konumumuzu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Kombi segmentinin öncüsü olarak Berlingo modelimizin bilinirliğini zaten çok yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x