Kremlin açıkladı; Rus lider Putin, Biden-Trump tartışmasını izlememiş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in, ABD seçimleri öncesi yapılan Joe Biden-Donald Trump tartışmasını izlemediği bildirildi. Kremlin, “Ancak tartışmalar sırasında yapılan açıklamaları yakından inceleyeceğiz” dedi.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Joe Biden ve Donald Trump arasındaki başkanlık münazarasını izlemedi.

Bugün gazetecilere konuşan Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, “Rus liderin gündeminin üst sıralarında yer almadığı için” tartışmaları izlemediğini söyledi.

Ancak Kremlin’in tartışmalar sırasında yapılan açıklamaları yakından inceleyeceğini de sözlerine ekledi. Peskov, “Yapılan tüm açıklamalara aşina olacağız” dedi.

Kremlin, Fransa seçimlerini izliyor

Peskov ayrıca Kremlin’in Fransa’da bu hafta sonu yapılacak parlamento seçimlerinin ilk tur oylaması öncesinde seçim kampanyasını izlediğini belirtti.

Peskov, “Bazı siyasi güçlerin popülaritesini kaybetmesi ve diğer siyasi güçlerin popülaritesinin artmasıyla ilgili bir dinamik olduğunu görüyoruz” dedi. Ancak yine de bu Fransa’nın iç meselesidir” diye konuştu.

Avrupa Birliği’ndeki üst düzey yetkililerin adaylıklarının blok ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesine katkıda bulunmayacağını da ifade eden Kremlin sözcüsü, “Moskova ve Brüksel arasındaki ilişkiler için beklentiler zayıf” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x